Корзина
7 отзывов

Сонячна теплиця для посівів.

Сонячна теплиця для посівів.
Вчені Канади створили теплицю, яка обігрівається виключно сонячними батареями. Фотоелектрична система на даху не підключена до електромережі, а пов’язана з чотирма батареями загальною потужністю 5,56 кВт-год.

09.12.20

Дослідницька група з канадського Університету Шербрука спроектувала теплицю для фруктів та овочів, яка повністю опалюється та працює від сонячної енергії.

Прототип теплиці VG360 має внутрішні розміри 3 метри на 6 метрів. Вчені стверджують, що сім'я з трьох-чотирьох людей могла використовувати його для вирощування власних продуктів протягом року.

Енергія, вироблена невеликими сонячними батареями, може бути використана для обігріву теплиці в холодні періоди, а також для живлення різних систем. Крім того, інтелектуальні вентиляційні системи та зрошувальні рішення можуть бути автоматизовані для виконання конкретних заходів, пов’язаних із вирощуванням в теплиці.

"Ми хотіли обмежити втрати тепла з огороджувальної конструкції будівлі, а також на системах акумуляторних батарей, які накопичують надлишок тепла в періоди перегріву, щоб перерозподілити їх у теплиці в прохолодні періоди", - сказав дослідник Рафаель Бойсйолі .

Проект VG360 був розроблений вартістю приблизно 25 000 канадських доларів (19 560 доларів США). Сюди входили всі матеріали, необхідні для будівництва, а також різні механічні та електричні компоненти, необхідні для його роботи.

Фотоелектрична система була побудована з шести панелей потужністю 165 Вт. Дослідники також використовували чотири батареї. "Фотоелектрична система здатна виробляти 2,02 кВт-год у липні і зберігати всю цю енергію в своїх батареях ємністю 5,56 кВт-год", - пояснили дослідники. "Для порівняння, будинок у Квебеку споживає в середньому 50 кВт-год на день, а автомобільний акумулятор має ємність приблизно 0,5 кВт-год."

Вони додали, що такий рівень споживання далеко не такий, як у приватного клієнта, оскільки механічні системи були обрані для споживання найменшої кількості енергії. Вони додали, що такий рівень споживання далеко не такий, як у приватного клієнта, оскільки механічні системи були обрані для споживання найменшої кількості енергії. Дослідники встановили розмір фотоелектричної системи, щоб забезпечити роботу всього тепличного обладнання протягом трьох днів у періоди похмурої погоди. Оброблювана поверхня теплиці знаходиться на землі, а також на внутрішніх гранях північної та західної стін, щоб максимально використовувати простір.

В даний час вчені тестують теплицю на фермі, якою керує Ферме Берте-Руссо, некомерційна організація, яка управляє земельною ділянкою площею 20 гектарів у місті Дарем-Суд у канадській провінції Квебек.

 

Другие статьи