Корзина
7 отзывов

Технологія збору води для очищення та охолодження фотоелектричних панелей.

Технологія збору води для очищення та охолодження фотоелектричних панелей.

17.12.20

Міжнародна дослідницька група запропонувала використовувати нічне радіаційне охолодження для збору води з фотоелектричних панелей та повторного використання її для очищення модулів в денний час. Згідно з їх висновками, запропонована система також має сприятливий вплив на робочу температуру модулів. Дослідники з Південно-Східного університету Китаю, Дубайського управління електроенергетики та води (DEWA) та Стенфордського університету запропонували використовувати радіаційне охолодження від сонячних панелей для збору води протягом ночі.

Зібрана вода, за їх словами, може використовуватися для очищення модулів в денний час або для інших, неуточнених агровольтаїчних програм. "Теоретичним аналізом ми визначили придатний діапазон температур і вологості для нічного збору води з сонячних панелей і окреслили потенціал водозбору в різних умовах", - заявила дослідницька група. Метод оцінювали протягом року в сонячному парку Мохаммеда бен Рашида Аль-Мактума в Дубаї, де DEWA тестує різні технології відновлюваної енергії.

У запропонованій системі, яку, на думку науковців, можна застосовувати як модернізацію без збільшення складності системи, радіаційний охолоджуючий шар у фотоелектричних панелях знаходиться на лицьовій стороні, а набір води досягається за допомогою трубок, розміщених на нижніх краях сонячних панелей .

Методика також заснована на використанні випромінювача чорних тіл, селективного випромінювача 8-13 мкм та ідеального спектрально-кутово-селективного випромінювача, які використовувались для поліпшення діапазону температури та вологості. Селективні випромінювачі, увімкнені фотонними метаповерхнями, використовуються в пасивних радіаційних системах охолодження для зниження температури пари від температури навколишнього середовища до точки роси та поглинання прихованого тепла води під час фазової зміни.

Ця інженерна фотонна теплова випромінюваність дозволила поліпшити інфрачервоний спектр панелі, не жертвуючи високою передачею сонячного спектру, яка перевищує смугу пропускання сонячного елемента, за словами дослідників. "Така спектральна характеристика може зменшити денну робочу температуру сонячної панелі більш ніж на 8 градусів Цельсія та підвищити абсолютну ефективність сонячної панелі на 1%", - пояснили вони. "Отже, це може бути корисно як для збору води в нічний час, так і для підвищення ефективності використання сонячних батарей вдень". Вчені виявили, що температура повітря 10 градусів Цельсія та відносна вологість повітря понад 69,6% необхідні для запуску процесу конденсації. "Для стандартної сонячної панелі виробництво води відбувається в більшість днів з жовтня по квітень, коли температура навколишнього середовища низька, а відносна вологість висока", - уточнили вони.

Вони також виявили, що середня щотижнева генерація води, досягнута за допомогою цієї системи в сонячному парку Дубай, може досягати 261 мл / м2. "Більше того, його можна значно збільшити до 681 мл / м2 за допомогою подальшої інженерної емісії", - підсумувала група.

Другие статьи