Корзина
7 отзывов

Тенденції фотоелектрики 2020.

Тенденції  фотоелектрики 2020.

24.12.20

Незважаючи на те, що більша частина світу перебуває у закритому режимі протягом великого відрізку 2020 року, мало хто може сказати, що це був рік без подій. І хоча поточна пандемія Covid-19 для багатьох визначає 2020 рік, у сонячній індустрії є про що кричати ще: від швидкого випуску потужних модулів до різкого збільшення вугільно-нейтральних зобов’язань від компаній та урядів світ.  Перш за все - це вибори у США та нейтральні вуглецеві обіцянки.За підтримки Сенату чи без неї, очікуйте, що президент Джо Байден видаватиме розпорядження в перший день свого терміну, починаючи з приєднання США до Паризької кліматичної угоди.

Вибори в США

Хоча новообраний президент Джо Байден не вступить на посаду до кінця 2020 року, вибори в США, безумовно, є однією з визначальних подій року. І якщо демократи зможуть перемогти в Сенаті, президент США Байден може спричинити колосальні зміни в політиці відновлюваної енергетики та енергетичному переході. Але якщо демократи втратять Сенат, все ще є прогрес. Якщо не допустити державного перевороту або громадянської війни, Байден вступить на посаду  20 січня 2021 року. Але повний обсяг президентської влади Байдена не буде відомий, поки результати двох перегонів в Сенаті Грузії не будуть прийняті на початку січня. Якщо демократи виграють обидва місця в Сенаті, Сенат буде нерівним, а обрана віце-президентом Камала Гарріс проведе голосування за розрив голосів. Це віддасть Сенат в руки демократів, поставивши Байдена у рішуче сильну позицію втілити в життя його безпрецедентний кліматичний план на 2 трильйони доларів та цілі щодо викидів вуглецю.

Перші 100 днів

За підтримки Сенату або без неї, очікуйте, що Байден видаватиме розпорядження в перший день свого терміну, починаючи з приєднання США до Паризької кліматичної угоди. Інші ймовірні виконавчі розпорядження протягом перших 100 днів будуть запереченням багатьох наказів президента Трампа щодо норм промислового забруднення, стандартів ефективності автомобілів та приладів та відкриття федеральних земель для видобутку нафти та газу. Це буде кардинально інший напрямок енергетичної та кліматичної політики. Хоча відмова адміністрації Трампа поступитись перегонами заважає мирній та безпечній передачі влади, команда Байдена якнайкраще продовжує перехід. Байден назвав членів своєї команди з енергетичного переходу, яку очолює Арун Маджумдар, директор-засновник ARPA-E та потенційний кандидат на посаду міністра енергетики. Інші члени групи включають кліматологів, розробників політики та експертів із захоплення, використання та зберігання вуглецю. Ця команда припускає, що енергетичний порядок денний керуватиметься наукою, а не апологетами вугілля та лобістами з використанням викопного палива. Це також передбачає, що ми будемо чути набагато більше про захоплення вуглецю протягом наступних чотирьох років.

Прорив до республіканців

Навіть не маючи більшості в Сенаті, Байден міг би заручитися підтримкою республіканців для зайнятості в енергетиці та інвестицій у інфраструктуру - зайнятість та відновлення є двопартійними питаннями, як і дослідження та розробки в мережевих технологіях. Законопроект про пом’якшення коронавірусу був би одним із перших законодавчих актів, що застосовується адміністрацією Байдена, і містив би енергетичні та інфраструктурні ініціативи. З певним компромісом вона може заручитися двосторонньою підтримкою. Еббі Хоппер, президент американської сонячної торгової групи SEIA, заявила, що найкращою політикою отримання сонячної енергії через кризу економіки та охорони здоров'я є повернення інвестиційного податкового кредиту (ITC). Ден Шугар, генеральний директор одновісного виробника сонячних трекерів Nextracker, виступаючи перед Конгресом, також припустив, що пряма оплата ITC замість податкового кредиту є правильною політикою, а також розширення ITC та зменшення або скасування тарифів 201 та 301. Хоппер "оптимістично дивиться на наступний рік".

Посилення вуглецево нейтральних обіцянок

Цього року спостерігається збільшення кількості країн, штатів, регіонів, міст та компаній, які прагнуть до майбутнього з низьким рівнем вуглецю. Більшість прагне досягти цього до 2050 року, але одне з найбільших доповнень до цього списку цього року, Китай, не потрапить туди раніше 2060 року. Близько 823 міст, 100 регіонів та 1500 компаній пообіцяли відмовитись від безвуглецевих викидів протягом наступних трьох десятиліть.

Це надзвичайний подвиг у порівнянні з тим, що почалося у 2020 році. Рік розпочався лише із 100 міст, 11 регіонів та 500 компаній, які дали зобов’язання щодо вуглецю. Поза національними державами Регіони мають значення, особливо там, де центральні уряди вагаються щодо захисту клімату. Поки президент США Трамп вивів США з Паризької угоди, штат Вашингтон, Луїзіана та Мічиган взяли на себе зобов'язання щодо майбутнього без вуглецю.

У Північній Америці 60% населення вже підпадають під зобов'язання з нульовим рівнем вуглецю, включаючи половину США, завдяки регіонам. Новий кліматичний інститут та Енвіролаб, що базується на даних Єльського університету, у вересні опублікували звіт про цей розвиток подій, в якому зазначено, що міста та регіони, які сьогодні мають зобов’язання з нульовим рівнем вуглецю, генерують загальні викиди вуглецю, більші, ніж у США. Усі компанії, що підпадають під такі правила, складають трохи більше половини ВВП США в розмірі 11,4 трлн. дол.

В Азії до клубу приєдналися понад 160 міст і 30 регіонів. Сюди входять австралійські штати Новий Південний Уельс та Вікторія. Японія та Південна Корея також дали національні обіцянки цього року, демонструючи регіональне лідерство. Навіть до того, як держави-члени ратифікують ціль ЄС на 2050 рік, 36% населення блоку регулюється такими правилами. Ці обіцянки мають значення, оскільки вони усувають довільний характер рішень, що регулюють використання ВДЕ. Промисловість поскаржилася на цикли буму та падіння та відсутність довгострокового планування. На сьогодні уряди, що представляють чотири мільярди людей, взяли на себе зобов'язання щодо 30-річного плану розвитку сонячної промисловості. Рукава вгору! Наближається новий рік.